Ostatnimi czasy, podczas spacerów, nasi bystrzy obserwatorzy zauważyli, że ktoś coraz częściej odwiedza doruchowskie ogródki i zostawia w nich ślady swojej obecności. Po wspólnych rozmowach i zajęciach z paniami nauczycielkami dzieci jednogłośnie stwierdziły, że tą osobą jest Pani Wiosna. W związku z tym postanowiliśmy na dobre przegnać zimę, aby ustąpiła miejsca wiośnie. Dzieci ozdobiły gołe i ponure drzewa kolorowymi liśćmi, kwiatami  i motylami, układały wiosenne puzzle i rozwiązywały zagadki oraz zaprezentowały wiosenne piosenki i okrzyki. Całym przedszkolem spotkaliśmy się na placu zabaw, aby spakować Marzannę i wysłać ją do Królowej Śniegu, a następnie w barwnym pochodzie przejść ulicami Doruchowa. Mamy nadzieję, że Pani Wiosna w końcu do nas przyjdzie.