3 kwietnia 2019r odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Doruchowskie przedszkole oczywiście zaangażowało się w konkurs i wystawiło reprezentacje najlepszych solistów. Grupę ,,Pajacyków” reprezentowała dwójka młodych wykonawców: Lena Ilska, która pokazała swoje umiejętności w piosence ,,Zostań moją przyjaciółką” oraz Karol Krzemiński, który wykonał utwór ,,Przed koncertem”. Dzieci elegancko ubrane i przygotowane pod czujnym okiem nauczycielki miały szansę zaprezentować swój talent na scenie przed szerszym gronem widzów. Mimo, że nie zostały im przyznane miejsca, odniosły  ogromny sukces  występując przed dużą publicznością i z pewnością zyskały doświadczenie, które wykorzystają w przyszłych latach.