W  kwietniu dzieci z grupy „Pajacyki” realizowały blok tematyczny „Na ratunek ziemi”. W tym czasie zostały zapoznane ze znaczeniem słowa „ekologia” oraz przypomniały sobie, jak należy dbać o naszą planetę Ziemię. Dzieci były zachęcane do aktywnego uczestniczenia w ochronie przyrody np. segregując śmieci czy oszczędzając wodę i zużycie energii. Nauczyły się piosenki „Ochroń Ziemię – bądź jej przyjacielem” i wykonały kolorowe, wesołe obrazki. Nabytą wiedzę wykorzystały w praktyce, z wielkim zapałem sprzątając plac zabaw. Była to cenna lekcja dla wszystkich dzieci  i wspaniała przygoda, dzięki której mogą z dumą mówić, że troszczą się o naszą planetę. Dzieci z przedszkola w Doruchowie wzięły również udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „SegregujeMy”. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne, a następnie o wyznaczonej godzinie dzieci pokolorowały obrazek przedstawiający właściwe segregowanie śmieci.