W  kwietniu dzieci z grupy “Pajacyki” realizowały blok tematyczny “Na ratunek ziemi”. W tym czasie zostały zapoznane ze znaczeniem słowa “ekologia” oraz przypomniały sobie, jak należy dbać o naszą planetę Ziemię. Dzieci były zachęcane do aktywnego uczestniczenia w ochronie przyrody np. segregując śmieci czy oszczędzając wodę i zużycie energii. Nauczyły się piosenki “Ochroń Ziemię – bądź jej przyjacielem” i wykonały kolorowe, wesołe obrazki. Nabytą wiedzę wykorzystały w praktyce, z wielkim zapałem sprzątając plac zabaw. Była to cenna lekcja dla wszystkich dzieci  i wspaniała przygoda, dzięki której mogą z dumą mówić, że troszczą się o naszą planetę. Dzieci z przedszkola w Doruchowie wzięły również udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej “SegregujeMy”. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne, a następnie o wyznaczonej godzinie dzieci pokolorowały obrazek przedstawiający właściwe segregowanie śmieci.