Dzieci z grupy „Pajacyki”  wybrały się na wycieczkę do Juraparku w Krasiejowie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Podróż po krainie dinozaurów rozpoczęła się od przejazdu przez ,,Tunel czasu’’.  Dzieci dowiedziały się, jak powstawała nasza planeta i pierwsze formy życia. Następnie przeszli ścieżką edukacyjną, gdzie znajduje się około 200 modeli dinozaurów. W pawilonie paleontologicznym, przez szklaną podłogę, oglądali skamieliny. Po tych atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek pod parasolami z lodami i obiadek w restauracji. Na zakończenie dzieci udały się na zabawę w parku rozrywki. Były karuzele i gokarty, przejażdżka kolejką. Do domu dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe. Zdobyły wiele nowych wiadomości i  doświadczeń.