Powitanie Jesieni w Publicznym Przedszkolu w Doruchowie.

W czwartek 27 września dzieci z Przedszkola Publicznego w Doruchowie obchodziły ‘’Dzień Owoców’’. Celem było uświadomienie dzieciom potrzeby zdrowego odżywiania oraz przywitanie w smaczny i kolorowy sposób jesieni. Przedszkolaki ubrały się kolorystycznie do owocu, jaki był hasłem grupy. Przedstawicielami owoców były gruszki, jabłka i śliweczki. Dzieci wykonywały zadania i dowiadywały się różnych ciekawostek. Podczas zabaw rozwijały zdolności matematyczne licząc owoce, segregowały je i układały puzzle. Odgadywały także, o jakie owoce chodzi w zagadkach zadawanych przez nauczycielki. Rozpoznawały owoce jednak nie tylko dzięki opisom, ale i przez smak i dotyk. Nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych, przy których dzieci także dobrze się bawiły. Z wielkim zaangażowaniem podchodziły do zabaw i przygotowanych konkurencji. Na koniec wcieliły się w role małych kucharzy i przygotowały pyszną, kolorową sałatkę owocową, którą następnie ze smakiem zjadły. Nie ma wątpliwości, że wszyscy świetnie się bawili a jesień została wyjątkowo powitana.

KODAK Digital Still Camera