4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto -Dzień Marchewki, którego celem było promowanie spożywania warzyw i owoców. Na przykładzie marchewki dzieci dowiedziały się, że warzywa mają witaminy, które pozwalają zachować nam zdrowie i dobre samopoczucie. Rozmawialiśmy także o smacznych potrawach, w których można ją znaleźć. W ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wszyscy ubraliśmy się na pomarańczowo, a czas spędzony w przedszkolu upłynął nam na zabawach przy piosenkach o marchewce, marchewkowych konkursach, ucząc się poprzez zabawę klasyfikowaliśmy marchewki pod względem długości, grubości, przeliczaliśmy je, określaliśmy jej smak, wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne. Z pewnością po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.Więcej zdjęć w galerii…