2 kwietnia, dzięki uprzejmości Pani Lidii Jakubiak – mamy jednego z Misiów, dzieci z tej grupy miały okazję uczestniczyć w dniach otwartych dla przedszkolaków organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Centrum Szkolenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Misie brały udział w różnorakich zajęciach. Oglądały bajkę o Czerwonym Kapturku w wersji angielsko- i niemieckojęzycznej wystawionej przez uczniów, tworzyli masę plastyczną z pianki po goleniu oraz mogli z pomocą starszych zrobić odcisk swojej rączki. Wykonywali także przeróżne eksperymenty chemiczne z barwnikami, a na zajęciach z samoobrony dowiedzieli się, jak się asekurować podczas upadku. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się roboty. Misie, po krótkim instruktażu uczniów tamtejszej szkoły, mogły kierować nimi za pomocą tabletów. Dzieci zwiedziły również stary spichlerz, w którym obecnie znajdują się różne zabytkowe przedmioty, używane kiedyś na wsi.

Wycieczkę Misie w 100% mogą uznać za udaną, a gdy wsiedli do autobusu niejeden z nich zasnął z nadmiaru emocji. Więcej zdjęć w galerii…