PIĄTEK 22. 05. 2020
Temat: Moja rodzina

Witam Was w piątek kochane Żabki!
Dziś, na dobry początek troszkę się poruszamy 🙂 https://youtu.be/yj8cEV-DlmY
Cleo - Za Krokiem Krok - YouTube

1. A teraz rozgrzewka…

Dzieci stoją w rozkroku, z ramionami uniesionymi w górę. Poruszają ramionami kołysząc się na boki. Na hasło „bardzo silny wiatr” zataczają koło od góry do skłonu pogłębionego. Następnie, stajemy przodem do ściany. Odpychamy się i klaszczemy przed sobą. Małą miękką piłkę lub woreczki z grochem czy balonik: podrzucamy i chwytamy, ale po każdym podrzucie robimy przysiad a później łapiemy. Biegamy w tempie przez nas podanym, tak byście mieli siłę na kolejne zadania. Na hasło “Lis” chowamy się, czyli wykonujemy przysiad podparty z nisko opuszczoną głową. Na koniec, zamieniamy się w małe “Wróbelki” i podskakujemy obunóż do przodu i do tyłu… Tylko ostrożnie!

2. Moja rodzina- przyjrzyjcie się dokładnie tej ilustracji.

Duża Rodzina, Mama, Tata, Dzieciaki, Dziadkowie Ilustracja Wektor ...
– Co przedstawia ten obrazek?
– Powiedzcie jak nazywają się członkowie tej rodziny ?
– Ile osób wchodzi w skład tej rodziny?
– Opiszcie wygląd każdego z nich.
– Powiedzcie kto jest najstarszy, a kto najmłodszy?
– Powiedzcie ile osób wchodzi w skład Waszej rodziny i przypomnijcie sobie ich imiona.

3.Dziś w dalszym ciągu jak widzicie rozmawiamy o rodzinie. W związku z tym zapraszam do wykonania pracy plastycznej 🙂 Liczę na waszą niezawodną kreatywność i czekamy na efekty wykonanych zadań!
Z dowolnych, przygotowanych materiałów stworzycie miejsca w których mieszkacie. Waszym zadaniem jest wykonanie domu, mieszkania lub pokoju wraz z wizytówką (nazwiskiem) i ułożenie krótkiej rymowanki o swojej rodzinie. Możecie ją również zapisać na odwrocie kartki. Powodzenia!

A teraz czas na karty pracy…
Zadanie numer jeden – w nim należy nazwać poszczególnych członków rodziny i pokolorować obrazek. Możecie również porozmawiać o waszych rodzinach i przyjaciołach. W kolejnym natomiast, należy przeczytać wyrazy i nakleić na nie odpowiednie.

rodzina2 | Kolorowanki, Dzień babci i dziadka, KolorowankaDrzewo pewnej rodziny (PD) - Pomoce dydaktyczne - Miesięcznik ...
Serdecznie pozdrawiam. Dorota Marczak