WTOREK, 09.06.2020r.

Temat dnia: Miło spędzam czas..Na plaży jest fajnie.

Witajcie Kochani! Uwaga kto z Was chce pojechać we wakacje nad morze? Kto w góry? Kto nad jeziora? Czy do lasu? Jakie miejsca wskazaliście wczoraj ? Spójrzcie na obrazki/zdjęcia poniżej. Powiedzcie, co przedstawiają, czy Wam się podobają i dlaczego? Co tam można robić?

Posłuchajcie teraz piosenki Śpiewających Brzdąców „Rodzinna wycieczka”. Zachęcam do jej nauki 🙂 Spróbuj sam wymyślić układ do piosenki 😉

Podoba Ci się ta piosenka? Jest ona wesoła czy smutna?:)
Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:
− Jak myślisz, gdzie w piosence i czym jadą dzieci?
− Co było widać z mostu?
− Co robili turyści w piosence?
− Co można robić podczas wakacji nad morzem?
− Jak można spędzać czas w górach?
− Jak można spędzać wakacje nad rzekami i jeziorami?
− Co można robić latem w domu?

Spróbuj połączyć ze sobą takie same muszelki:

Policz ile muszelek leży na plaży. Jeśli masz ochotę możesz pokolorować obrazek.

Wskaż i pokoloruj rzeczy, które zabieramy ze sobą na plażę albo basen:

Spróbuj rozszyfrować poniższą zagadkę. Powiedz, co będzie następne. Jeśli masz możliwość możesz też narysować i pokolorować 🙂

To jeszcze jedna mała zagadka..pamiętacie jakie są podstawowe kolory? Mam nadzieję, że tak. Zapraszam Was jeszcze dziś do małego eksperymentu z kolorami.

Eksperyment „Kolorowa kapusta”:

Co będzie nam potrzebne?
• 2,5 łyżeczki sody oczyszczonej
• 2,5 łyżeczki kwasku cytrynowego
• 5 szklanek wody
• 5 szklanek
• 2 pipetki/ strzykawki
• 2 liście czerwonej kapusty

Jak wykonać doświadczenie?
Liście kapusty drobno siekamy, ugniatamy, zalewamy jedną szklanką ciepłej wody i odstawiamy na dziesięć minut. Następnie przecedzamy i wlewamy do szklanki, wkładamy pipetki.

Do pozostałych czterech szklanek wlewamy czystą wodę, do 3/4 wysokości.
• 1 szklanka: pół łyżeczki sody
• 2 szklanka: 2 łyżeczki sody
• 3 szklanka: pół łyżeczki kwasku
• 4 szklanka: 2 łyżeczki kwasku

Dokładnie mieszamy. Następnie nabieramy do pipetki sok z kapusty i wpuszczamy do szklanek. Te z sodą zabarwią się na niebiesko, te z kwaskiem na różowo. Mocniejsze roztwory można zmieszać ze sobą i wywołać musowanie.

Jeśli dasz radę to wykonaj swoje karty pracy, cz.2, str. 58. Jeśli jesteś teraz bardzo zmęczony, idź odpocznij. Pobaw się swoimi klockami do pokoju albo wyjdź na dwór i pobaw się w piaskownicy 🙂

Miłego dnia i zabaw, A.G. 🙂

Zabawa ruchowa Spacer z rodziną.
Dziecko stoi w pokoju i pokazuje ruchem historyjkę opowiadaną przez rodzica:                                                                                                                                                                                                                                              Dziecko:
Jest piękna pogoda, idziemy całą rodziną do parku.             maszeruje w miejscu,
Na ścieżce błyszczy kałuża, po wiosennym deszczu,             przeskakuje z nogi na  nogę,
przy alei stoi parkowa ławeczka.                                            wykonuje przysiad,
Idąc dalej, spotykamy skaczącą po drzewach wiewiórkę.       podskakuje tak jak wiewiórka,
Przysiadamy na kolejnej ławce,                                              wykonuje przysiad,
i nie możemy się zdecydować, czy odpocząć, czy iść dalej.    wykonuje kolejne przysiady,
Idziemy jednak dalej.                                                              maszeruje w miejscu,
Wśród gałęzi drzew śpiewa ptak.                                            rozgląda się z ręką przy czole,
Wracamy do domu i odpoczywamy.                                        dziecko siada lub kładzie się na dywanie.

Ćwiczenia ortofoniczne Morskie fale.
Rodzic prosi, aby dziecko naśladowało morskie fale, szumiąc (raz głośno, raz cicho, szybko, wolno, w zmien­nym tempie).

Zabawa rozwijająca szybką reakcję na sygnał Burza.
Kiedy rodzic wyklaskuje rytm , dziecko spaceruje i rozgląda się wokół siebie. Kiedy R. tupnie nogą, to sygnał, że zbliża się burza – dziecko ma kucnąć i nakryć głowę rękami.

Tropiciel – w różnych miejscach (drzewa, krzaki, kamienie) schowaj jakiś przedmiot – coś słodkiego albo drobny   prezent. Powiedz: „Idź do przodu, stań, idź w stronę ławki, omiń ją, szukaj na dole….”. Innym  poleceniem  może być podanie liczby kroków, jakie dziecko ma przejść.

Usprawnianie u dziecka umiejętności  posługiwania się chusteczką do nosa.
Utrwalenie  zasad poprawnego mycia i wycierania rąk, mycia ząbków J

MIŁEGO  DNIA   – M.  P.  🙂

ZOO Animals 😉

Hello Children 🙂 dziś wzbogacamy słownictwo związane z ZOO Animals 😉 przez nasze zajęcia w przedszkolu już na pewno te słówka się przewinęły, dlatego myślę, że to będzie dla Was bardziej powtórka ..

SŁOWNICTWO ZWIĄZANE Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI:
TIGER – tygrys
LION – lew
ZEBRA – zebra
MONKEY – małpka
ELEPHANT – słoń
CROCODILE – krokodyl

Spróbujcie w swoich zabawkach, gazetach, książkach odnaleźć te zwierzątka i pobawcie się z nimi, nazywając je po angielsku. Możecie również je policzyć i ponazywać dominujące w nich kolory po angielsku 🙂
W przerwie pośpiewajcie i potańczcie do piosenki https://youtu.be/OwRmivbNgQk

I uwaga… coś się poprzestawiało w poniższej karcie pracy. Pomożecie poprzestawiać tak zwierzątka, żeby wszystko było na swoim miejscu?

Hooohooo…Can you clap your hands? Yes or No? Show me :)))

Steve and Maggie bardzo chcą Cię jeszcze zabrać do ZOO. Jeśli masz ochotę kliknij na link i powtarzaj słówka po nich 🙂

Jeśli po obejrzeniu filmiku będziesz miał ochotę jeszcze trochę popracować to rozetnij poniższe puzzle ze zwierzątkiem. Nazwij je, pokoloruj i spróbuj ponownie ułożyć 🙂

Good Job! Bye bye Friends, A.G. 🙂