ŚRODA 10.06.2020r.

Temat: Na plaży fajnie jest

Dzień dobry Kochani!

Dziś przeniesiemy się na pełną słońca plażę.

1. Do tematu wprowadzi nas piosenka. Posłuchajcie

2. Największe wiaderko jest w kolorze… – zabawa dydaktyczna
Jeśli macie możliwość, wydrukujcie poniższą ilustrację a następnie wytnijcie wiaderka. Poproście dzieci, aby ułożyły wiaderka od najmniejszego do największego oraz od największego do najmniejszego. Następnie dzieci przyklejają wiaderka na kartce i kolorują każde na inny kolor.
Dzieci wskazują i opisują wiaderka: Największe jest wiaderko w kolorze….. Najmniejsze jest wiaderko w kolorze…

3. Pobawimy się kolorami – Kolory lata
Przygotujcie klocki w różnych kolorach i odcieniach (mogą być również kolorowe kartki). Prosimy dzieci, aby nazwały kolory podstawowe klocków i dokończyły wypowiedzi rodzica, np. niebieski jak: niebo, niezapominajki, żółty jak słońce, zielony jak trawa itp.

4. Porównaj, gdzie jest więcej
Spójrzcie na poniższe obrazki. Policzcie elementy w każdym zbiorze (kwadracie). Wskażcie, gdzie jest ich więcej.

5. Policz, ile jest
Policz stworzonka morskie. Zaznacz odpowiednią liczbę kropek.

6. Ćwiczenie pamięci – Zamknij oczy
Przygotujcie zabawki do piaskownicy: w różnych kształtach, różnej wielkości, w różnych kolorach. Rodzic demonstrując zabawki, zwraca uwagę na ich przeznaczenie, wielkość, kolor, kształt. Dzieci liczą zabawki i zamykają oczy. Rodzic dokłada jedną zabawkę i prosi, by dziecko otworzyło oczy i wskazało zabawkę, którą dołożył.

7. Jeżeli macie ochotę, możecie wykonać swój piasek 🙂

8. Bystre oczko.
Spójrz na obrazki. Czy potrafisz znaleźć 6 różnic?

9. Zachęcam do wykonania poniższych kart pracy 🙂 🙂
Zad.1 Pokoloruj rzeczy, które zabieramy na plażę.

Zad. 2. Rysuj po kropkach. Pokoloruj muszelki.

Stwórzcie wakacyjny obrazek 🙂

Potrzebne materiały: kasza, bibuła, farba, pędzel, kartka A4
Kaszę wykorzystamy do stworzenia  plaży. Morze malujemy farbą. Słońce tworzymy z kuleczek bibuły.

Miłej zabawy, A.Mazurkiewicz 🙂 🙂 🙂

ZOO Animals 😉

Hello Children 🙂 dziś wzbogacamy słownictwo związane z ZOO Animals 😉 przez nasze zajęcia w przedszkolu już na pewno te słówka się przewinęły, dlatego myślę, że to będzie dla Was bardziej powtórka ..

SŁOWNICTWO ZWIĄZANE Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI:
TIGER – tygrys
LION – lew
ZEBRA – zebra
MONKEY – małpka
ELEPHANT – słoń
CROCODILE – krokodyl

Spróbujcie w swoich zabawkach, gazetach, książkach odnaleźć te zwierzątka i pobawcie się z nimi, nazywając je po angielsku. Możecie również je policzyć i ponazywać dominujące w nich kolory po angielsku 🙂
W przerwie pośpiewajcie i potańczcie do piosenki https://youtu.be/OwRmivbNgQk

I uwaga… coś się poprzestawiało w poniższej karcie pracy. Pomożecie poprzestawiać tak zwierzątka, żeby wszystko było na swoim miejscu?

Have a fun! A.G. 🙂