Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.
W dniach 11-15 stycznia w Przedszkolu w Doruchowie odbyły się te wspaniałe uroczystości. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne oraz Jasełka w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami.Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Po każdej części artystycznej czekał na gości słodki poczęstunek.