CZWARTEK, 18.06.2020r.

Temat dnia: Letnia pogoda.

Witajcie 🙂 Jak Wasze samopoczucie? Pogoda piękna, na dworze cieplutko..co raz bliżej nas cudowna, bardzo ciepła pora roku..jaka? Tak, mam na myśli LATO.. jaka pogoda kojarzy Wam się z tą porą roku? Co zakładamy latem? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy wychodzimy na słoneczko? Porozmawiajcie na ten temat wspólnie z Rodzicami.

Moja propozycja na dziś to nauka piosenki „Lato na dywanie” . Niedługo nadejdzie lato, które wyśle po wszystkie dzieci dywan latający i zawoła ukochane wakacje! 🙂 Posłuchajcie! Mam nadzieję, że wpadnie Wam w ucho i spróbujecie zilustrować tą piosenkę ruchem. Jak już się osłuchacie z tekstem i melodią to spróbujcie odpowiedzieć na kilka pytań do piosenki 🙂

Przykładowe pytania:
– Co lato wysłało po dzieci?
– Jakie oznaki wskazują na porę roku – lato?
– Co możemy robić latem?
– Gdzie można latać na dywanie?
– Jeśli miałbyś taki latający dywan to gdzie byś na nim poleciał?

Spróbuj na obrazku odnaleźć rzeczy, które zakładamy latem? Jeśli masz ochotę – wykonaj całe polecenie 🙂

Wykonaj jeszcze poniższe karty pracy:

– dopasuj ubiór do odpowiedniego obrazka:

– rozwiąż zagadki:

Na koniec pobawmy się kostką do gry. Będziecie mieli fajną lekcje matematyki, a także ćwiczeń 🙂 Trzymacie już w rączce kostkę? Teraz nią rzućcie i przeliczcie ile oczek wyrzuciliście. Każda ilość oczek ma swoje zadanie! Jesteście gotowi?
1 oczko – zaklaszcz pięć razy
2 oczka – zrób trzy przysiady
3 oczka – zrób jeden obrót
4 oczka – spróbuj zaśpiewać refren dzisiejszej piosenki „Lato na dywanie”
5 oczek – wymień jakie kolory ma tęcza w języku polskim i w języku angielskim
6 oczek – podskocz dwa razy

Możecie zaprosić do zabawy mamę, tatę, babcię czy siostrę, bądź brata.. kogokolwiek chcecie!

Miłej zabawy, A.G. 🙂

 

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ  🙂

Zabawa ruchowa Jedziemy na wakacje.
Dziecko naśladuje jazdę samochodem – biega po wyznaczonym miejscu. Na klaśnięcie zatrzymuje się. Na hasło  Morze – naśladuje pływanie, wiosłowanie, szum morza. Na hasło Góry – wędrówkę, wspinanie, szum drzew.

Zabawa ortofoniczna Mów jak ja.
Rodzic wypowiada głoski w wymyślony przez siebie sposób (np.: wolno, wolno, szybko, szybko), a dziecko powtarza za nim w ten sam sposób.

Zabawa matematyczna Ile jest łopatek?
Kostka z oczkami, sylweta wiaderka z brystolu, spinacze do bielizny.
Rodzic podaje dziecku sylwetę wiaderka i rzuca kostką. Dziecko przy­pina do sylwety tyle spinaczy (łopatek), ile oczek wskazała kostka. Dziecko sprawdza poprawność, wskazując spinacze i głośno licząc. Zabawę powtarzamy kilka razy. Starszym dzieciom możemy jednocześnie rzucać dwiema kostkami.

ZABAWY NA  POWIETRZU
Zabawa tematyczna w piaskownicy – Lodziarnia.
Organizujemy przy piaskownicy lodziarnię. Dziecko za pomocą łyżki do lodów nakłada tyle kulek pia­sku (lodów), ile życzy sobie kupujący. Podaje ulubione smaki lodów.

CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWE
Wdrażanie dziecka do dbania o swoje ubranie, ład i porządek wokół siebie. Stosowanie form grzecznościowych.

MIŁEGO  DNIA   – M. P.  🙂

 

ZABAWY Z ANGIELSKIM 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=7CuZr1Dz3sk

Good Morning! :)) Witam Was z samego rana 🙂 dziś proszę, abyście powtórzyli poznane słownictwo z ostatnich zajęć 🙂 Możecie wykorzystać z wcześniejszych zajęć zabawy językowe. Kiedy będziecie gotowi to sprawdzę czy już wszystko umiecie. Wykonajcie poniższy quiz 🙂

Look and Choose the correct answer! (Spójrz i wybierz prawidłową odpowiedź 🙂

1) Ice cream.. where is…?

2) Campfire…where is…?

3) Beach ball…where is…?

4) Mosquito…where is…?

5) Lawn chair…where is…?

6) Sun…where is…?

Good Job! :))

Jeśli masz ochotę to jeszcze –> Coloring 😉 powiedz po angielsku, co znajduje się na obrazku i jakie ma kolory 🙂

Na koniec zapraszam Was do poruszania się przy piosence https://www.youtube.com/watch?v=C2WJ2bWTV2g

Have a fun! / A.G. 🙂