Witajcie Pszczółki! Pięknie dziś pada deszcz, a po deszczu zawsze wychodzi słonko i wszędzie robi się bardzo zielono…

1. Otwórz szafę z ubraniami i wskaż w niej wszystkie te, które są zielone. Rozejrzyj się po pomieszczeniu w którym jesteś i wyszukaj 10 zielonych elementów.
  2.  Posłuchaj wiersza:Zielone

w zielone
    aż do jesieni!

Odpowiedz na pytania:
    – W jaką grę gra bohater wiersza?
    – Jaki kolor występuje w wierszu?
    – Co jest zielone?
    – Dlaczego w tę grę można grać tylko do jesieni?
    – Co jest jeszcze zielone czego nie było w wierszu?

3. Wykonaj Pisze i liczę str 76
  4. Zabawa badawcza:
    Jak pachnie kolor zielony?- zerwijcie trochę trawy,kilka liści- zamknijcie je w pudełku, następnie zamknijcie oczy i powąchajcie zawartości pudełka.Odpowiedzcie na pytania: Co czujecie?, Czy wąchanie tego sprawia przyjemność?
  5. Zabawa ruchowa: Na zielonej łące- reagujcie na klaskanie rodzica: gdy zaklaszcze 1 raz skaczcie jak żabki, gdy 2 razy, fruwajcie jak motyle, a gdy 3 razy przykucnijcie jak biedronki na liściach.
  6. Żabka- technika origami, spójrzcie na filmik instruktażowy:)

7.Zielone sylaby
Podziel nazwy zielonych przedmiotów na sylaby

8.Dopasuj kolor do przypisanego kształtu, a powstanie obrazek. Możesz go wydrukować z linku poniżej.

9.Wydrukuj kartę pracy i wykonaj ćwiczenie na niej sie znajdujące.

Pięknego dnia!

J.Sikora

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ   🙂

Zabawa masażyk – Myjnia samochodowa.
Dziecko jest samochodem (wykonuje klęk podparty), który wjeż­dża do myjni. Rodzic klęczy z boku i, wykonuje masażyk, naśladując czynności mycia auta:
– polewanie wodą gładzi dłonią plecy,
– skrapianie szamponem lekko uderza opuszkami palców,
– szczotkowanie karoserii lekko drapie szybkimi ruchami,
– woskowanie lekko ugniata wewnętrzną stroną dłoni,
– suszenie samochodu pociera, na przemian, dłońmi,
– przecieranie szyb i lusterek wykonuje okrężne ruchy masujące.
Przy powtórzeniu zabawy zamieniamy się rolami.  Wszyst­kie ruchy wykonujemy delikatnie.

Zabawa ruchowa z elementem skoku – Z kwiatka na kwiatek.
Rodzic układa na podłodze w rzędzie obok siebie kartki (kwiatki). Dziecko ma za zadanie, skacząc z nogi na nogę, wskoczyć na każdy kwiatek, tak aby żadnego nie pominąć.

Ćwiczenia oddechowe Która żaglówka popłynie dalej?
Dziecko zgniata kartki, tworząc kulki. Następnie ustawia żaglówki na krawędzi stolika i mocno dmucha. Wygrywa żaglówka ( kulka), która popłynęła najdalej.

Zabawa ruchowa z elementem skłonu – Z koszykiem do lasu.
Dziecko spaceruje po pokoju, naśladuje zbieranie grzybów, jagód, malin lub poziomek, które wkłada do koszyczka. Na umówiony sygnał staje w bezruchu. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Bawimy się w ulubione zabawy pamiętając o bezpieczeństwie. Możemy wykorzystać piłkę – rzut do celu, gra w piłkę nożną.

Przypominamy dziecku o stosowaniu form grzecznościowych.
Zachęcamy do pomocy przy prostych pracach domowych.

MIŁEGO  DNIA   – M. P.  🙂

Hello Children! W tym tygodniu zapraszam Was do poznania słówek związanych z tematyką wakacji 🙂 ze względu na nauczanie zdalne i to, że nie możemy się jeszcze spotkać w przedszkolu, wiele z Was myśli, że już mamy wakacje.. jeszcze nie, ale……już bardzo blisko ;))

SŁOWNICTWO DO NAUKI:
Lawn chair – leżak
Beach ball – piłka plażowa
Sun – słońce
Ice cream – lody
Campfire – ognisko
Mosquito – komar

Spróbujmy dziś zabawić się w zabawę Hot or cold?, czyli ciepło czy zimno? Zabawa polega na tym, że jedna osoba chowa karty obrazkowe ze słownictwem do nauki, natomiast druga próbuje ją odnaleźć. Kiedy zbliża się do karty, osoba chowająca kartę powtarza Hot!, a gdy jest od niej daleko, to Cold! Po znalezieniu wypowiada w języku angielskim odszukane słówko 🙂

Bye, bye :)) W razie pytan, bądź trudności – służę pomocą :). A.G.