Dzień dobry Pszczółki!

Zapraszam Was do wspólnej zabawy z kolorem NIEBIESKIM.

1. Zastanów się jaki kolor ma morze? – właściwie w zależności od pogody może mieć różne odcienie niebieskiego (jasnoniebieski, ciemnoniebieski, granatowy, błękitny).
    „ Szukamy niebieskiego”– rozejrzyjcie si,e wokoło i poszukajcie jak najwięcej przedmiotów w niebieskim kolorze, co jeszcze jest niebieskie?
  2. Wykonaj pracę w Czytance s.79
  3. Zabawa matematyczna: „ W porcie wodnym”- przygotujcie sobie jak zawsze karteczki z cyframi 1-10 znaki +, -, =. Posłuchajcie treści zadań, ułóżcie działania i podajcie rozwiązania:
    – Do portu przypłynęły 2 żółte statki i 7 niebieskich. Ile statków przypłynęło do portu?
    – Na przystani stało 9 żaglówek, 2 odpłynęły. Ile żaglówek zostało?
    – Na przystani stało 7 żaglówek, po chwili dopłynęły jeszcze 2. Ile teraz żaglówek stoi na przystani?
    – Do portu przypłynęło 10 statków ale 3 zawróciły. Ile teraz statków stoi w porcie?
  4. Zabawa ruchowa: Gra w niebieskie– maszerujecie po pokoju, rodzic podaje nazwy dowolnych kolorów a Wy ich szukacie, gdy powie: niebieski- stoicie w bezruchu. Powtórzcie grę kilka razy. Zamieńcie się rolami.
  5. Czas na wykonanie łódki origami. Filmik instruktażowy znajdziesz poniżej.

6. Wysłuchaj piosenki pt.;”Już dużo wiem” , zapamiętaj jej melodię i słowa. Następnie śpiewaj razem z melodią.

Oto słowa piosenki:

1. Nie jestem małym szkrabem,
Nie jestem też berbeciem,
Bo dziecko w moim wieku
Już dużo wie o świecie.
Zapytaj, o co zechcesz.
Usłyszysz wnet odpowiedź.
To wcale nie przechwałki,
Gdy ktoś ma olej w głowie.

Ref. Umiem liczyć jeden, dwa,
I litery dobrze znam.
Słyszę głoski: u, i, e.
W grupie chętnie bawię się.

2. Pytają mnie zabawki,
Czy jeszcze o nich myślę.
A ja im odpowiadam:
– No jasne, oczywiście!
I chociaż coraz częściej
zaglądam do książeczek,
Moimi przyjaciółmi
Na pewno wciąż będziecie.

Ref. Umiem liczyć …

7. Poniżej znajduje się gra. Potrzebna będzie kartka papieru, kredki i kostka do gry. Narysuj twarz wg wyrzuconych kropek. Najpierw 1 zadanie czyli rysujemy głowę . Należy rzucić kostką i narysować taką głowę do jakiej przypasowana jest liczba oczek. To samo robimy z kolejnymi częściami twarzy.

Grupy 6-letnie – Przedszkole Miejskie w Imielinie

Dobrej zabawy!

J. Sikora

Zabawa Odczaruje mnie grzeczne słowo.
Dziecko spaceruje z woreczkiem ryżu na głowie. Jeśli  woreczek upadnie jest zaczarowane – staje nieruchomo. Rodzic, pełniący rolę wróżki, może dziecko odczarować – podaje woreczek, mówiąc słowo proszę. Jeśli dziecko odpowie: dziękuję – ponownie włącza się do zabawy.

Zabawa ruchowa Turlaj piłkę.
Dziecko i rodzic siedzą naprzeciwko siebie z szeroko rozsuniętymi, prostymi w kolanach nogami. Turlamy piłkę  w taki sposób, żeby nam nie uciekła. Dla utrudnienia zabawy wymieniamy: jakie znamy kolory, zwierzęta leśne, domowe itp.

Zabawa orientacyjno-porządkowa Spacer leśniczego.
Rodzic jest leśniczym i siedzi na krześle. Dziecko naśladuje leśne zwierzęta, porusza się  po pokoju (lesie). Kiedy dziecko usłyszy dźwięk dzwonka, zatrzymuje się w bezruchu, a leśniczy wstaje i dogląda zwierząt. Kiedy leśniczy ponownie usiądzie na krześle, zwierzęta poruszają się po lesie.

Zabawy w piaskownicy – wspólne tworzenie budowli. Zachęcamy dziecko, aby spędzało czas w piaskownicy tak, jak na plaży – wspólnie budując zamki i inne budowle z piasku.

Zwracanie dziecku uwagi na zachowanie porządku wokół siebie, zachowanie prawidłowej postawy. Kształtowanie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami.

Good Morning! :)) Witam Was z samego rana 🙂 dziś proszę, abyście powtórzyli poznane słownictwo z ostatnich zajęć 🙂 Możecie wykorzystać z wcześniejszych zajęć zabawy językowe. Kiedy będziecie gotowi to sprawdzę czy już wszystko umiecie. Wykonajcie poniższy quiz 🙂

Look and Choose the correct answer! (Spójrz i wybierz prawidłową odpowiedź 🙂

1) Ice cream.. where is…?

2) Campfire…where is…?