W tym tygodniu rozmawiamy o wakacjach. Porozmawiamy o kierunkach wakacyjnych wyjazdów w Polsce. Podczas prostych zabaw i ćwiczeń zapoznają się z mapą. Proszę pomóc dzieciom w wykonaniu ćwiczeń we Kartach Pracy – ćw. nr 37, Księdze Zabaw ćw. nr 76, 77 i Wprawce – karta nr 77 ( proszę wkleić do Księgi Zabaw) .

Drogie Wiewióreczki!
Dziś porozmawiamy o wakacjach w górach. Rejony te przedstawia mapa Polski – odszukaj tereny zaznaczono na brązowo. Może rodzic pamięta ich nazwy?

Zobacz też jak szybko i przyjemnie poruszać się w górach.
1. Przygotujcie się do wyjazdu – pomoże Wam w tym ćwiczenie w Kartach Pracy
nr 37. Zastanówcie się co może być potrzebne w górach- odszukajcie na obrazku
i zaznaczcie. Możecie też poprosić mamę o pomoc – co jeszcze przygotować na wycieczkę i narysować na stronie 37 b w chmurce.
2. Podpowiedzią może być filmik . Link: https://youtu.be/wS4SRvkvLio
Omówiono też zasady bezpiecznego poruszania się po górach, których przestrzeganie jest konieczne.
3. Co ciekawego możecie zobaczyć w górach? Mama wyszuka we Wprawce kartę
nr 77 i wklejcie ją do Księgi zabaw na tej samej stronie 77. Następnie omówcie
obrazki. Zobacz jeszcze typowo górski smakołyk, który można kupić także u nas.
Może poprosisz mamę , aby kupiła Ci ten serek owczy zwany oscypkiem, gdy będzie robić zakupy?

4. Zachętą do zwiedzania gór niech będzie zdjęcie strojów ludowych, kolorowanki
i piosenka. Link: https://youtu.be/9XLEzV2xgPI Są to tylko elementy kultury góralskiej , zachęcam do dokładniejszego jej poznania – najpiękniejsze miejsca:
Link: https://youtu.be/WvQpXKlePZc

5. Zapraszam do zabawy w znikanie – poproście o wydrukowanie kart, wytnijcie obrazki. Poukładajcie wszystkie, obejrzyjcie, zamknijcie oczy, rodzic nich schowa wybrany, a wy odgadnijcie – jaki obrazek zniknął. Powodzenia

Serdecznie pozdrawiam  Alicja S.

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ  🙂

Zabawa Odczaruje mnie grzeczne słowo.
Dziecko spaceruje z woreczkiem ryżu na głowie. Jeśli  woreczek upadnie jest zaczarowane – staje nieruchomo. Rodzic, pełniący rolę wróżki, może dziecko odczarować – podaje woreczek, mówiąc słowo proszę. Jeśli dziecko odpowie: dziękuję – ponownie włącza się do zabawy.

Zabawa ruchowa Turlaj piłkę.
Dziecko i rodzic siedzą naprzeciwko siebie z szeroko rozsuniętymi, prostymi w kolanach nogami. Turlamy piłkę  w taki sposób, żeby nam nie uciekła. Dla utrudnienia zabawy wymieniamy: jakie znamy kolory, zwierzęta leśne, domowe itp.

Zabawa orientacyjno-porządkowa Spacer leśniczego.
Rodzic jest leśniczym i siedzi na krześle. Dziecko naśladuje leśne zwierzęta, porusza się  po pokoju (lesie). Kiedy dziecko usłyszy dźwięk dzwonka, zatrzymuje się w bezruchu, a leśniczy wstaje i dogląda zwierząt. Kiedy leśniczy ponownie usiądzie na krześle, zwierzęta poruszają się po lesie.

 ZABAWY NA  POWIETRZU
Zabawy w piaskownicy – wspólne tworzenie budowli. Zachęcamy dziecko, aby spędzało czas w piaskownicy tak, jak na plaży – wspólnie budując zamki i inne budowle z piasku.

CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWE
Zwracanie dziecku uwagi na zachowanie porządku wokół siebie, zachowanie prawidłowej postawy. Kształtowanie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami.

MIŁEGO  DNIA   – M. P.  🙂