ŚWIĘTO TATYDzień Ojca !!!

Drogie Dzieci i kochani Rodzice zapraszam Was serdecznie na kolejne zajęcia. Drogie Jeżyki dziś jest wyjątkowy dzień, ponieważ swoje święto mają wszyscy Tatusiowie. Wszystkim naszym „JEŻYKOWYM”  tatusiom składam najlepsze życzenia!! Macie najcudowniejsze Dzieci na świecie! Więc macie już wszystko 🙂

Brak opisu.Ćwiczenia słuchu fonematycznego.
Rodzic głośno i wyraźnie wymawia słowo „tata”, prosi dziecko, by podało pierwszą głoskę. Zadaje pytanie czy głoska  t” występuje jeszcze w innym miejscu – na końcu lub w środku wyrazu. Wspólnie dzielą słowo na sylaby, a następnie na głoski.

Brak opisu.

Nauka składania życzeń z okazji dnia taty.
Rodzic najlepiej mama albo babcia czyta życzenia, a dziecko stara się je zapamiętać, by złożyć je tacie z okazji dnia jego święta.

Życzenia z okazji Dnia taty.

Z okazji Twojego Święta, za wczoraj i za dziś,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności
za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy Ci dzisiaj podziękowania.

Ćwiczenia twórcze „Lista atrybutów”
Dzieci kończą zdanie „Mój tata jest…” ( jaki?)
Razem z najbliższymi wymieniają cechy wyglądu taty oraz jak z nim lubią spędzać czas.
Rodzic zachęca dziecko, by narysowało jak najwięcej szczegółów z wyglądu swojego taty.

Ćwiczenia usprawniające motorykę rąk. Wiązanie krawata
Dziecko razem tatą ćwiczą wiązanie krawata. Tata pokazuje związany krawat, a dziecko w dowolny sposób zawiązuje i odwiązuje krawat. Możecie również spróbować zawiązać kokardkę.
Czynność odtwarza w dowolnym czasie w domu.

Wysłuchanie wiersza czytanego przez Rodziców i rozmowa o wierszu W. Fabera „Do czego służy tatuś”

Do czego służy tatuś?Brak opisu.

Do czego służy tatuś?
Na przykład do prania,
kiedy za dużo pracy
miewa w domu mama.

Do trzepania dywanów,
Jazdy odkurzaczem
Do chodzenia z córeczką
Na lody

Do strugania,
Gdy złamie się ołówek,
Do wkładania
Do mojej skarbonki złotówek.

Do wspinaczki,
Gdy sobie
Przed ekranem usiadł,
Do pomagania w lekcjach
Też miewam tatusia.

I razem wędrujemy
Do ostatniej strony.
Do tego służy tatuś
Dobrze oswojony.

Zabawa naśladowcza
Rodzic czyta wiersz, a dziecko pokazuje ruchem to, co robi tata z wiersza.

Praca plastyczna
Przygotowanie zdjęcia z tatą i zrobienie ramki na zdjęcie oraz ozdabianie jej według własnego pomysłu.

Brak opisu.

Powodzenia Jeżyki, M. Ulichnowska 🙂

Zabawa ruchowa Poruszam się jak…
Rodzic wymienia różne zwierzęta.  Zadaniem dziecka jest poruszanie się jak wymienione zwierzę.

Ćwiczenia pamięci Zamknij oczy.
Zabawki w różnych kształtach, różnej wielkości, w różnych kolorach.Rodzic  demonstruje dziecku zabawki, zwraca uwagę na ich przeznaczenie, wielkość, kolor i kształt. Na­stępnie wykłada na środek kilka zabawek. Dziecko liczy je i zamyka oczy. Rodzic dokłada jedną zabawkę i prosi, by dziecko otworzyło oczy i wskazało , którą zabawkę dołożył.

Zabawa ruchowa Drzewo
Dziecko porusza się swobodnie po pokoju. Na hasło  Wiatr – zatrzymuje się. Jest drzewem, unosi ręce do góry i porusza nimi jak gałęziami.

Tor przeszkód z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w ogrodzie.
Rodzic pokazuje, jak należy pokonać tor przeszkód, a dziecko naśladuje go, starając się: przebiec slalomem między drzewami, przejść między szczeblami leżącej drabinki, wejść na niską ławeczkę, przeskoczyć pomiędzy kamykami ułożonymi na ziemi.

Uczymy samodzielności w ubieraniu i zdejmowaniu ubrań wierzchnich, zwracamy uwagę na kolejność nakładania części garderoby i kolejność rozbierania po powrocie z zabaw na powietrzu.

Father’s Day 🙂

Hello hello! Witam Was w tym pięknym dniu..dniu, w którym swoje święto obchodzą Wasi Tatusiowie 🙂
Zachęcam Was do krótkich zabaw muzyczno-ruchowych przy piosenkach dla wszystkich tatusiów –  tak dodatkowo:)
Na początek https://www.youtube.com/watch?v=Wzro2goLYSY