CZWARTEK, 25.06.2020r.

Temat dnia: Bezpiecznie nad wodą.

Witam Was serdecznie 🙂 i zapraszam do dalszej zabawy z wodą 🙂

Na początek przygotujcie tacki i piasek, mąkę, ryż, coś po czym będzie można rysować 🙂
Rysujcie na tackach fale morskie – linie spiralne i faliste 🙂 możecie dorysować słoneczko, chmurki, czy łódeczki 🙂

Jak myślicie – jak należy zachowywać się nad wodą? Oglądaliście już filmik, na którym o tym opowiadano 🙂 przypomnijcie sobie i porozmawiajcie z Rodzicem 🙂 Powiedzcie – Czego nie wolno robić nad wodą? (np. wchodzić samodzielnie do wody bez opieki rodziców, oddalać się od rodziców, kąpać się w głębokiej wodzie, gdy ktoś nie umie pływać) i jak można spędzać czas nad wodą? (np. budować zamki z piasku, łowić ryby, kopać dołki, pływać na strzeżonym przez ratownika kąpielisku lub popłynąć statkiem). Co robić, gdy się ktoś zgubi na wakacjach? Odpowiedzcie, co powinniście zrobić, gdy się zgubicie na wakacjach. Przypomnijcie sobie, czy wiecie, jak się nazywacie, w jakiej miejscowości mieszkacie. Kto lub co może pomóc w takiej sytuacji? (poproszenie o pomoc przedstawiciela służb mundurowych (np.: policjanta, ochroniarza, strażnika miejskiego) lub rodzinę z dziećmi, ratownika; noszenie ubrań z wszywką, na której znajduje się numer telefonu do rodziców, bransoletka na rękę z numerem.)

Wytnij kartki poniżej, poćwicz gimnastykę buzi i języka :)) losuj kartkę, a następnie wykonuj zadania 🙂

Na koniec zapraszam jeszcze do wykonania żaglówki z figur geometrycznych 🙂 a jakie znasz figury geometryczne? Taaaak.. koło, prostokat, trójkąt i kwadrat 🙂 Możesz, jeśli chcesz skorzystać z poniższych propozycji 🙂

Kolorowej, geometrycznej zabawy, A.G. 🙂

 

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ  🙂

Zabawa ruchowa z elementem czworakowania – Jeż i lis.
Dziecko powoli porusza się na czworakach jak jeż. Na hasło: Uwaga, lis!, jeż zwija się w kulkę. Po chwili, jeżyk może się poruszać swobodnie.

Zabawa ruchowa z elementem skłonu – Z koszykiem do lasu.
Dziecko spaceruje po pokoju, naśladuje zbieranie grzybów, jagód, malin lub poziomek, które wkłada do koszyczka. Na umówiony sygnał staje w bezruchu. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Wykonanie koktajlu truskawkowego.
Sitko, blender, jogurt naturalny, truskawki, kubeczki jednorazowe, naczynie na owoce. Dziecko wraz z R. myje owoce, a następnie wsypuje je do blendera, nalewa jogurt naturalny i blenduje. R. rozlewa do kubeczków koktajl, dziecko określa jego kolor i smak. Degustacja z rodziną. Smacznego.

ZABAWY NA  POWIETRZU
Zabawa tematyczna w piaskownicy – Lodziarnia.
Organizujemy przy piaskownicy lodziarnię. Dziecko za pomocą łyżki do lodów nakłada tyle kulek pia­sku (lodów), ile życzy sobie kupujący. Podaje ulubione smaki lodów.

CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWE
Przypominamy dziecku o kulturalnym zachowaniu przy stole, prosimy o pomoc w nakrywaniu do posiłku i sprzątaniu po sobie.

MIŁEGO  DNIA   – M. P.  🙂

 

ZABAWY Z ANGIELSKIM 🙂

Revision 🙂

Hello Children! Dziś z racji tego, że to nasze ostatnie zajęcia przed wakacjami to włączcie piosenkę, która najbardziej Wam się spodobała na naszych zajęciach z języka angielskiego 🙂 poprzypominajcie słówka, które najbardziej zapamiętaliście i zabawy 🙂

Have a fun ! <3 , A.G.