Szanowni  Państwo!
Nadal poruszamy tematykę wakacji. Jest to miły okres dla dzieci, jednak chcemy , aby był bezpieczny. Dlatego ważne jest, aby dzieci dobrze poznały zasady bezpiecznych zabaw na powietrzu w różnym otoczeniu i zastosowały je w życiu.
wykorzystamy do tego celu filmiki, wiersz. Zachęcam też do wykonania pracy plastycznej z dostępnych materiałów. Będą podpowiedzi.
Drogie Wiewióreczki
Wakacje, tuż, tuż, zbliża się wesoły czas. Dzisiaj troszkę porozmawiamy co robić, aby był dla nas bezpieczny. Posłuchajcie wiersza, obejrzyjcie filmiki i bawcie się bezpiecznie! Lato to  ciepły czas – o czym trzeba pamiętać?
1 Posłuchajcie wiersza:
Bezpieczne opalanie

Choć na plaży piasek parzy.
My się słońca nie boimy
Bo nas chroni krem z filtrami.
Smarujemy się nim sami!
Bo mam czapkę taką z daszkiem,
A siostrzyczka ma kapelusz.
Na wakacjach – to wam powiem
Trzeba także dbać o zdrowie!

2. Gdy jesteśmy w domu, lubimy jeździć na rowerze – jak się przygotować ? Opowie o tym filmik: https://youtu.be/gSzVtcWBd_w

3.Musicie być spostrzegawczy, aby zobaczyć niebezpieczeństwa, dlatego zastanówcie się czym różni się obrazek od pozostałych?

4 Jak poruszać się w pobliżu drogi – zobaczcie jak robią to miki Link:
https://youtu.be/0khNii9A2f0

5.Wykonajcie ostatnie już w tym roku ćwiczenie w Kartach Pracy nr 70

6.. Przypomnijcie sobie naszą piosenkę wakacyjną  i zaśpiewajcie razem z Fasolkami. Link: https://youtu.be/LxOSF8IDYTo

7. Na koniec zachęcam do wykonania wakacyjnej pracy plastycznej. Oto kilka podpowiedzi:

8.Pozdrawiam i życzę powodzenia Alicja S   

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ  🙂

Zabawa ruchowa z elementem czworakowania – Jeż i lis.
Dziecko powoli porusza się na czworakach jak jeż. Na hasło: Uwaga, lis!, jeż zwija się w kulkę. Po chwili, jeżyk może się poruszać swobodnie.

Zabawa ruchowa z elementem skłonu – Z koszykiem do lasu.
Dziecko spaceruje po pokoju, naśladuje zbieranie grzybów, jagód, malin lub poziomek, które wkłada do koszyczka. Na umówiony sygnał staje w bezruchu. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Wykonanie koktajlu truskawkowego.
Sitko, blender, jogurt naturalny, truskawki, kubeczki jednorazowe, naczynie na owoce. Dziecko wraz z R. myje owoce, a następnie wsypuje je do blendera, nalewa jogurt naturalny i blenduje. R. rozlewa do kubeczków koktajl, dziecko określa jego kolor i smak. Degustacja z rodziną. Smacznego.

ZABAWY NA  POWIETRZU
Zabawa tematyczna w piaskownicy – Lodziarnia.
Organizujemy przy piaskownicy lodziarnię. Dziecko za pomocą łyżki do lodów nakłada tyle kulek pia­sku (lodów), ile życzy sobie kupujący. Podaje ulubione smaki lodów.

CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWE
Przypominamy dziecku o kulturalnym zachowaniu przy stole, prosimy o pomoc w nakrywaniu do posiłku i sprzątaniu po sobie.

MIŁEGO  DNIA   – M. P.  🙂

 

ZABAWY Z ANGIELSKIM 🙂

Revision 🙂

Hello Children! Dziś z racji tego, że to nasze ostatnie zajęcia przed wakacjami to włączcie piosenkę, która najbardziej Wam się spodobała na naszych zajęciach z języka angielskiego 🙂 poprzypominajcie słówka, które najbardziej zapamiętaliście i zabawy 🙂

Have a fun ! <3 , A.G.