PIĄTEK, 26.06.2020r.

Temat dnia: Do zobaczenia po wakacjach.

Kochani! Dziś już ostatni dzień, w którym możecie skorzystać z moich propozycji. Kolejne dni już będą dla Was odpoczynkiem, zabawą, a może też będziecie mieć zadania do wykonania, ale już od swoich Rodziców 🙂 mam nadzieje, że przez ten czas wolny czasem o mnie pomyślicie, a może będziecie chcieli podzielić się tym, co robicie i wyślecie jakieś do mnie zdjęcie, jak spędzacie czas bez nauki przedszkolnej 🙂

Dziś jeszcze kilka, krótkich propozycji dla Was. Obejrzyjcie poniższy filmik 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=Mss394U8tJg

Jaki pojazd przedstawiony w filmie jechał, jaki latał, a jaki pływał? 🙂

Spróbujcie teraz pobawić się z Rodzicem w zabawę pantomimiczną „Czym jadę w podróż?”
Jedna osoba naśladuje pojazd i może używać mimiki, ruchów ciała, odgłosów itp. Druga odgaduje, co to za pojazd.

Sprawdź i powiedz, co nie pasuje w poniższych obrazkach?

Czy zauważyliście wczoraj, że nasze karty pracy już się skończyły? Na końcu macie dyplom 🙂 Możecie poprosić Rodziców o wypisanie Waszych imion na dyplomach 🙂

Dodatkowo dziś załączam dyplom ode mnie dla Was 🙂 taki… bo to Wy jesteście mistrzami nauki zdalnej 🙂 Wiem, że Rodzice dużo serducha, wysiłku, czasem nerwów włożyli w cały ten trud nauczania 🙂 i mimo, że wiele razy pewnie były momenty bezsilności i bezradności związane z obecnie panującą sytuacją dawaliście z siebie wszystko, za co bardzo, bardzo, bardzo im i Wam dziękuję :)))
Mam nadzieję, że zobaczymy się po wakacjach 🙂

Życzę Wam Moje Motylki bardzo dużo zdrowia i radości, bezpiecznych wakacji, uśmiechu na twarzy każdego dnia… i co tylko sobie życzycie, bo zasługujecie na dużo, a nawet jeszcze więcej :)) przesyłam moc uścisków :))

Poniżej dyplom dla Was, a także podziękowanie dla Waszych Rodziców 🙂

Wychowawca A. G. 🙂

 

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ  🙂

Zabawa ruchowa z elementem marszu – Wędrówka przed siebie.
Dziecko maszeruje w rytm muzyki. Na prze­rwę w grze staje i rozgląda się wokół, podziwiając okolice. Za każdym razem opowiada co chciałoby zobaczyć na letnich wycieczkach.

Zabawa matematyczna Porównaj, gdzie jest więcej.
Rodzic rozkłada na dywanie różną liczbę zabawek (np. 4 klocki i 5 samochodzików) Prosi, by dziecko pogrupowało je, oszacowało na oko, któ­rych jest więcej, i sprawdziło, układając je w pary. Zabawę powtarzamy z różną liczbą elementów. Starszakom dajemy więcej.

Zabawa ruchowa z elementem celowania – Kto  trafi do kosza?
Rodzic i dziecko celują piłką do kosza. Każdy ma 10 rzutów, a za każdy celny rzut otrzymuje 1 punkt. Kto zdobędzie więcej punktów, zdobywa nagrodę w rzutach do kosza, drugie miejsce – nagrodę pocieszenia. Zwracamy uwagę na technikę rzutu.

ZABAWY NA  POWIETRZU
Zabawa bieżna Slalom między drzewami.
Rodzic pokazuje trasę biegu. Dziecko naśladuje ją – biegnie, omijając drzewa slalomem. Po pokonaniu trasy slalomu następuje chwila odpoczynku, polegająca na wciągnięciu powietrza nosem, a potem wypusz­czeniu ustami. Trasę slalomu można powtarzać kilka razy, wykonując ćwiczenia oddechowe.

CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWE
Pamiętam o zdrowym odżywianiu. Poznaję i próbuję różne zdrowe produkty. Pamiętam o myciu ząbków po każdym posiłku i o częstym myciu rąk.

 UDANYCH WAKACJI   – M. P.  🙂

 

HOLIDAY ! :)))

Hello! 🙂 Przygotowałam dla Was również z języka angielskiego specjalne dyplomy superbohaterów do samodzielnego wydrukowania (ze względu na całą tą sytuację) oczywiście dla dziewczynek różowy, dla chłopców niebieski 🙂

GooD Luck! <3 A.G. :))