Witam serdecznie!  Rozpoczynamy nowy tydzień.

Poproś rodziców, aby przeczytali głośno wierszyk, a Ty odpowiedz na pytania

„Pytalski” Jan Brzechwa

Na ulicy Trybunalskiej

Mieszka sobie Staś Pytalski,

Co gdy tylko się obudzi,

Pytaniami dręczy ludzi:

„W którym miejscu zaczyna się kula?

Co na deser gotują dla króla?

Ile kroków jest stąd do Powiśla?

O czym myślałby stół, gdyby myślał?

Czy lenistwo na łokcie się mierzy?

Skąd wiadomo, że Jurek to Jerzy?

Kto powiedział, że kury są głupie?

Ile much musi zmieścić się w zupie?

Na co łysym potrzebna łysina?

Kto indykom guziki zapina?

Skąd się biorą bruneci na świecie?

Ile ważą dwa kleksy w kajecie?

Czy się wierzy niemowie na słowo?

Czy jaskółka potrafi być krową?”

Dziadek już od roku siedzi

I obmyśla odpowiedzi,

Babka jakiś czas myślała,

Ale wkrótce osiwiała.

Matka wpadła w stan nerwowy

I musiała zażyć bromu,

Ojciec zaś poszedł po rozum do głowy

I kiedy powróci – nie wiadomo.

Wyjaśniamy co to jest?

Powiśle –  dzielnica Warszawy, w której stare, piękne kamienice i ciekawe bloki sąsiadują z nowoczesnymi apartamentowcami z ochroną.

Apartamenty na Powiślu - mieszkania od Powiśle Park Sp. z o.o. - Warszawa, Śródmieście, Solec, ul. Kruczkowskiego - RynekPierwotny.pl

Łokieć – jednostka miary – o długości zależnej od państwa, regionu i epoki historycznej. Tradycyjna europejska miara łokcia nawiązywała do średniej długości ręki od stawu łokciowego do końca palca środkowego

Łokieć - miara długości. Długość łokieć. Pomiar łokcia

Kleks – plama z atramentu na papierze

Kleks farby (7400) - Fototapeta flizelinowa

Kajet – zeszyt

Leitz ZESZYT A5 (46281036) w Morele.net

A teraz odpowiadamy na pytania dotyczące wiersza:

Co robił Staś Pytalski? Jak myślicie, dlaczego chłopiec zadawał tyle pytań? Jak zachowywali się członkowie rodziny Stasia? Co można powiedzieć o zachowaniu chłopca? Czy trzeba zadawać pytania i dlaczego? Kto może zadawać pytania? Jak można określić, nazwać kogoś, kto zadaje dużo pytań? (ciekawski, dociekliwy) O co wy chcielibyście zapytać rodziców, jakie pytania są dla was ważne?

2.Teraz proszę wykonajcie ćwiczenia ze str. 31 w Kartach Pracy nr 3- dopasujcie obrazki, przeczytajcie zdania oraz wybierzcie jedno z dwóch doświadczeń i je wykonajcie ( włosy naelektryzowane lub co tonie- co nie).

3. Czas na zabawę

„Mim” – zabawa pantomimiczna.  Poproś mamę aby tylko ruchem i mimiką pokazała wymyślone przez siebie postać, przedmiot, zwierzę lub czynność. Na początku zadaj mamie -mimowi pytania: Czy to będzie zwierzę (przedmiot, osoba)? Mim głową przytakuje lub zaprzecza. Następnie pokazuje, a Ty przez zadawanie pytań odgadujesz, co lub kogo przedstawia.

4. Proszę wykonaj zadania

MATEMATYKA DLA JEŻYKA – Publiczne Przedszkole Nr 3 W Kożuchowie

I jeszcze jedno zadanie

Karty pracy- Dodawanie w zakresie 10 - Pokoloruj Świat | Kindergarten math worksheets free, Kids math worksheets, Kindergarten math worksheets

5. Przygotuj kartkę z bloku, farby i pędzel. Nabierz farbę na pędzel i energicznie strząśnij na kartkę. Powstał kleks. Złóż kartkę na połowę. Poczekaj  aż wyschnie. Możesz domalować np. nogi, oczy, liście- to co chcesz i już – powstał rysunek. Możesz też zostawić bez domalowywania. Co widzisz na obrazku?

Myślę, że zadania nie były trudne. Powodzenia Danuta Tomczyk

Kochani mamy zaległości w książce Czytanie i Pisanie str 50, 53- 60 oraz w książce Liczenie str 53-60. Jeżeli będzie Wam się nudzić to zróbcie powolutku te zadania. Dziękuję

PROPOZYCJE ZABAW NA DZIŚ 🙂
Zabawa naśladowcza „Praca ogrodnika”
– dziecko chodzi lub biega po dywanie, na hasło
– łopata – naśladuje kopanie
– grabie – naśladuje grabienie
– konewka – naśladuje podlewanie
„Pieski pilnują ogrodu”
– dziecko chodzi na czworakach
– siada rozgląda się, szczeka
– pije wodę
„Ziemia i słońce” – dziecko biega po dywanie
– na hasło ziemia – przykuca, dotyka podłogi
– na hasło słońce – stoi, wyciąga ręce w górę
ZABAWY NA POWIETRZU
Obserwowanie zmian w otoczeniu. Pomoc przy pracach w ogrodzie.
Zabawa z piłką, skakanką .
SAMOOBSŁUGA
Zwrócenie uwagi na właściwy ubiór. Podczas ubierania się  przypominamy o  kolejność zakładania ubrań i wspólnie z dzieckiem rozmawiamy na temat ubioru na cebulkę.