Witam! Dzisiaj dowiecie się kto wymyślił żarówkę i poznamy nową  literkę. d

Dzieci, które korzystają z zajęć logopedycznych mogą zaglądać w zakładkę zajęcia logopedyczne. Są tam również przygotowane ćwiczenia dla Was.

Temat: Żarówka

1.Na początek mam dla was zagadkę. Posłuchajcie i powiedzcie co to może być?

Kiedy tylko kontakt

Ręką się naciśnie

Ten szklany balonik

Pod kloszem rozbłyśnie.

2. Spróbujcie teraz opowiedzieć do czego służą żarówki? Jak wyglądają? W jakich sprzętach są wykorzystywane?

3. Zapraszam do obejrzenia filmu. Obejrzyjcie go w skupieniu. Zapamiętajcie czym dawno temu rozświetlano ciemności, kto wymyślił lampę naftową a kto żarówkę? Kliknij w poniższy link

https://www.youtube.com/watch?v=IxTugsIy_Kw

4. Teraz proszę policzyć ile ilustracji rozpoczyna się głoską W.

worek przedszkolaka,worek dla dziecka,plecak, - Dla dzieci - Akcesoria w AleŁadne      Pomysły na zabawy z wagą i zabawkowe wagi dla dzieci    Ilustracja Wektorowa Kolorowe Piłki Plażowej. Biała, Czerwona, żółta I Niebieska Piłka Plażowa Na Białym Tle. Zabawki Dla Dzieci | Premium Wektor  Wanna wolnostojąca Otylia Baby chrom Pirmaida / Besco dla dziecka wanienka 85x47    Jak narysować rower krok po kroku    Wąż twarz, dzieci to koszmarne zwierzątka domowe - Wektory stockowe, obrazy i ilustracje | Depositphotos  Statek - Maluchity      Kubuś woda niegazowana dla dzieci z korkiem niekapkiem - Frisco.pl            Wilk - Maluchity    Adesivi Murali: Balena | LeoStickers        Fototapeta Śmieszne walking kitten samodzielnie na białym tle • Pixers® - Żyjemy by zmieniać    Jak narysować wiewiórkę - instrukcja dla dzieci w obrazkach  Fototapeta Trzy małe świnki. Bajka. Ładny dom z cegieł. Kolorowanka. Ilustracja na wymiar • czerwony, ściana, ładny • REDRO.pl Small Foot Design, wózek - przyczepka dla dzieci - Small Foot Design | Sklep EMPIK.COM      Buty dziecka 3 clipart Pobierz za darmo      Rysunkowy wulkan ilustracji. Ilustracja złożonej z arte - 25217911      Cytryna - Zdjęcia i ilustracje - iStock      Pralka Zanussi - Halsall Toys Europe Ltd. | Zabawki | Naśladowanie dorosłych | merlin.pl  Wazon Grafika wektorowa - wazony ozdobne, białe wazony wektory i ilustracje royalty-free | Depositphotos      WALIZKA DLA DZIECI MYSZKA MINNIE - ROZMIAR DUŻY cz 🛒 Arena.pl      gitara drewniana dla dzieci zdobiona w kategorii Instrumenty - porównaj zanim kupisz    wróbel rysunek - Szukaj w Google | Sparrow art, Sparrow drawing, Bird drawings

5. Wyklaszcz sylaby w słowach: walizka, wazon, wiewiórka, wilk, wulkan, woda.

6.Teraz policz głoski w słowach: worek, wróbel, wazon, woda, walizka.

7. Przyjrzyj się jak wygląda literka W  – Karty Pracy 3 str. 26. Co przypomina Ci wyglądem ta literka? Następnie nalep na worku obrazki, których nazwa zaczyna się głoską W.

8. Spróbuj zrobić z plasteliny wzór literki W na kartce papieru.

9. Teraz proponuję kilka zabaw.

Rowerek – kładziemy się na plecach, unosimy nogi do góry i naśladujemy jazdę rowerem. Do zabawy możemy zaprosić druga osobę i opierając się stopami spróbować pojechać razem.

Ciuciubabka. Do zabawy potrzebne są co najmniej dwie osoby. Jedna z nich zasłania oczy np. szalikiem i po omacku próbujemy złapać drugą osobę.

Uwaga!  Osoba z zasłoniętymi oczami musi  zachować  wielką ostrożność by nie wpaść na jakiś przedmiot i nie nabić sobie guza.

Literka W. Weź do ręki kawałek wstążki lub pasek bibuły  i spróbuj rysować nim w powietrzu literkę W.

Wąż. Spróbuj popełzać po dywanie lub podłodze jak wąż lub poskakać jak wróbelek.

10. Nie zapomnijcie o spacerze na świeżym powietrzu! Przypominam, ubieramy się na “cebulkę”. Staramy się ubierać i rozbierać sami!

11.Po zakończonej zabawie,  pracy proszę odkładać zabawki na swoje miejsce.

Miłego dnia! Dorota Makles.

ZABAWY Z ANGIELSKIM:)

Z racji tego, że już wiosna, spróbujmy w wolnej chwili nauczyć się słówek związanych z tą porą roku. Uwaga, niektóre z nich to dla Was tylko powtórzenie:

– sun – słońce,
– bird– ptak,
– flowers – kwiatki,
– nest – gniazdo,
– stork – bocian,
– rainbow – tęcza,
– umbrella – parasol.

Jeśli Wam się uda wyszukujcie ich w pobliżu, w gazetach, na dworze, bądź też spróbujcie narysować te słówka i utrwalać ich powtarzanie w języku angielskim. Dodatkowo możecie również skorzystać ze strony, gdzie znajdują się darmowe materiały do pobrania, piosenki do posłuchania. podawałam https://easyenglishland.wordpress.com/2020/03/24/spring-darmowe-materialy-do-pobrania-dla-najmlodszych-samodzielna-praca-w-domu/?fbclid=IwAR3lNW7WEd8VKElfYG8P5dcd5CXFo0VjqSptiat6UBmbhnBPNkijH5ZV94Q ,

Przypomnijcie sobie też kolory na podstawie piosenki o tęczy „The Rainbow Colors Song” → link https://www.youtube.com/watch?v=tRNy2i75tCc 🙂

Miłej zabawy!