W miniony piątek, 23 września zawitała do nas astronomiczna jesień. Był to dzień pełen zabaw i atrakcji, gdzie głównym bohaterem był nasz ulubiony ziemniak. „ Dzień ziemniaka” przepełniony był ciekawymi historyjkami, zagadkami konkursami. Dzieci miały okazję poznać różne regionalne nazwy i odmiany ziemniaków. Pyra, kartofel, bulwa, grula – teraz już wszyscy wiedzą, że to nasz najsmaczniejszy ziemniaczek.  Z  przedszkolnych sal przenieśliśmy się na plac zabaw, gdzie rozegrane zostały różne konkurencje ruchowe, włącznie z wykopkami, oczywiście w roli głównej występował nadal kartofelek. Po wyczerpującej zabawie dzieci posiliły się zupką ziemniaczaną, która na świeżym powietrzu miała niecodzienny smak. Lecz to jeszcze nie koniec zadań jakie stały przed naszymi przedszkolakami. Po powrocie do sal trzeba było jeszcze zmienić się w „ Mistrza kuchni ziemniaczanej” i własnoręcznie przygotować sobie obiad – obrać ziemniaczka ze skórki i zrobić„ gzik” z białego sera.  Takie rarytasy to tylko u nas w doruchowskim przedszkolu. Na koniec wszystkie dzieci ze swoimi paniami wykonały różnorodne prace plastyczno- techniczne, które oczywiście rodzice mogli podziwiać na wystawach w szatni. To był niezapomniany i bardzo smaczny pierwszy dzień astronomicznej jesieni z ziemniakiem na czele.