Tradycja to jedna z ważniejszych rzeczy, które łączą i integrują ludzi. Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W  przedszkolach to również wyjątkowy okres. Choinka, prezenty, Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Dzieci wykonują  również świąteczne ozdoby np.: łańcuchy, proste stroiki, kartki świąteczne. Nauczycielki i opiekunki na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Zawsze w dzień przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie dzieci z przedszkola wraz z nauczycielami i pracownikami naszej placówki spotykają się, by wspólnie kolędować i połamać się opłatkiem przy wigilijnym stole. Jest to dzień wielkich emocji, uśmiechów i radości. Wesołych Świąt!