Babcia i dziadek odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka, a tym bardziej dziecka.  W końcu mówi się, że rodzice
są od wychowywania,  a dziadkowie od rozpieszczania. I coś tych słowach musi być, skoro to właśnie babcia i dziadek pozwalają swoim najmłodszym pociechom niemal na wszystko. Zabierają je na spacery, na wycieczki, bawią się z nimi do późnej nocy, choć już dawno powinny pójść spać, odprowadzają lub odbierają z przedszkola, opiekują się nimi, gdy są chore, pocieszają, pomagają, podpowiadają, wspierają i zawsze są obok. Babcia i Dziadek – po prostu są najlepsi na świecie. I właśnie za to, że są najlepsi na świecie i po prostu, że są – dzieci wraz ze swoimi paniami chciały podziękować, dlatego też przygotowały wyjątkowe przedstawienia z okazji  Dnia  Babci i Dziadka. Każda grupa wiekowa zaprezentowała się w najlepszy sposób jaki jest, dzieci pokazały co potrafią najlepiej, a poprzez śpiew, taniec i słowa wyrazili swe uczucia i wdzięczności. To najmilsze doznania dla kochających dziadków, gdy widzą swe wnuczęta na scenie. Po występach babcie i dziadkowie otrzymali pyszne , aromatyczne i rozgrzewające w chłodne dni soczki do herbaty  wykonane własnoręcznie przez dzieci. A na koniec, dla osłody był jeszcze słodki poczęstunek przy kawce i herbacie. To były niezapomniane chwile dla wszystkich.