Karnawał, karnawał i po karnawale, ale zanim się skończy trzeba się jeszcze pobawić. Jak co roku, w naszym doruchowskim przedszkolu odbył się bal karnawałowy i to nie w byle jaki dzień,  tylko 16 lutego, w  Tłusty Czwartek.
Dla naszych dzieci to wyjątkowe i wielkie święto, długo wyczekiwane i upragnione, bowiem w tym dniu można stać się kim tylko się zapragnie. Tego dnia już od samego rana na przedszkolnych korytarzach można było spotkać wróżki, księżniczki i królowe, piratów, policjantów i strażaków. Nie zabrakło Spider- Mana, Batmana oraz bohaterów Psiego Patrolu. Żabki, myszki, kotki, lwy wszyscy razem poszli w tany. W tym szczególnym dniu sale przedszkolne zamieniły się w sale balowe, przystrojone klaunami i pajacami, balonami, serpentynami i girlandami, była też dżungla, palmy i wesołe małpki. Wszędzie rozbrzmiewała wesoła muzyka, w rytmach czaczy, samby   i walczyka dzieci bawiły się do utraty tchu. Nasi podopieczni chętnie brali udział w licznych konkursach, grach i pląsach, kolorowych pociągach i tańcach z balonami. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie z paniami bawiły się wyśmienicie. A, że bal odbywał się w Tłusty Czwartek, to i tradycji musiało stać się zadość i w ramach słodkiego poczęstunku na stołach zagościł pyszny pączek w roli głównej. Na koniec trzeba było jeszcze uwiecznić niezapomniane chwile i piękne przebrania pozując podczas sesji zdjęciowej, prawie tak jak na pokazie mody. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i uśmiechu, a gdy czas zabawy dobiegał końca to dzieci z żalem opuszczały przedszkolne sale balowe. Do domu wracały z balonami, we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami i dziadkami swoimi przeżyciami z tak udanego dnia. Szkoda, że na kolejny bal trzeba będzie poczekać cały rok…