Jak co roku nasza cała społeczność przedszkolna powitała Pierwszy Dzień Wiosny z przytupem. Dzieci już od rana delektowały się wiosennym śniadankiem, a następnie udały się do poszczególnych sal, gdzie czekały na nich zadania związane z wiosną.
Następnie w pięknym, kolorowym korowodzie, z piosenką na ustach przedszkolaki przemaszerowały ulicami Doruchowa. Mieszkańcy naszej miejscowości z dużym entuzjazmem i uśmiechem witali wesołe dzieci.  Każda z grup zrobiła również piękny plakat Pani Wiosny,
który mogli podziwiać rodzice i dziadkowie w szatni.
Jednak dzień 21 marca to nie tylko święto pani wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki.
Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Na znak solidarności i akceptacji
z wszystkimi ludźmi na świecie dotkniętymi trisomią 21,wszyscy w naszym przedszkolu założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Pamiętajmy – wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi.