Wielkanoc to piękny czas kiedy wszystko się odradza i budzi do życia, to czas nadziei i wiary. W przedszkolu to również czas wielu wyzwań. Dzieci już od tygodnia przygotowywały  się do świąt Wielkiej Nocy. Poznały tradycje i obyczaje związane z tym wielkim wydarzeniem, przygotowały piękne prace plastyczne oraz piosenkę lub wierszyk, który mogły zaprezentować, na wspólnym spotkaniu wszystkich grup, bowiem wielki tydzień to piękny czas integracji całej naszej  społeczności. We wtorek wyruszyły również na plac przedszkolny w poszukiwaniu koszyczków wielkanocnych z małym prezentem od zajączka. Radości było co niemiara, bo jak tu znaleźć ten „ mój koszyczek” pośród tylu ukrytych w trawie, za drzewami i pod huśtawkami. W Wielką Środę już tradycyjnie wszystkie przedszkolaki i pracownicy spotkali się na przedstawieniu wielkanocnym przygotowanym przez grupę Pszczółek pt.” Wielkanoc u Czerwonego Kapturka”. W bajkowej scenerii z Czerwonym Kapturkiem, kurczaczkami i zajączkami wszyscy bawili się wspaniale. Następnie po tak pięknej części artystycznej trzeba było się jeszcze posilić i zasiąść wspólnie do wielkanocnego stołu na tradycyjne jajeczko i nie tylko. Do domu dzieci zabrały jeszcze drobny upominek dla rodziców, oczywiście samodzielnie przygotowany z maleńką pomocą pań. Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja.