Dzieci ze starszych grup  „ Żabki”, „ Zajączki” i „Motylki” – wyruszyły na wycieczkę w przeszłość, w odległe czasy prehistoryczne, a właściwie cofnęły się do ery mezozoicznej, kiedy to jeszcze żyły na naszych terenach dinozaury. Jura Park w Krasiejowie to największy w Polsce,
a nawet w Europie, park tego typu, gdzie można spotkać prawie 70 gatunków i około 200 realistycznie wykonanych modeli dinozaurów, zobaczyć autentyczne wykopaliska. Nasi podopieczni mogli podziwiać to wszystko z bliska, odwiedziły Prehistoryczne Oceanarium pełne stworzeń znanych jedynie z bajek lub książek, były w  Tunelu Czasu – gdzie poznały niejako świat od podszewki, etapy jego powstawania,
a także życia na Ziemi. Nie zabrakło również zabawy na ogromnym placu zabaw z różnymi atrakcjami, torami przeszkód, huśtawkami oraz przejażdżki na gokardach. To była ogromna porcja edukacji połączonej z zabawą.