Jak co roku, wszyscy „ dorośli” staramy się by dzień 1 czerwca był niezapomnianym przeżyciem dla każdego dziecka. W tym dniu dzieci mogły przynieść ulubione zabawki i namioty do przedszkola, gdyż był to dzień wolny od wszelkich zajęć dydaktycznych, pełny zabaw
na wolnym powietrzu. Nasi podopieczni mogli do woli grać w piłkę, kopać tunele, robić babki i zamki z piasku, a także malować kredą
na chodnikach.  Odwiedził nas również pan ratownik, który w bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom jak udzielić pierwszej pomocy, co szczególnie jest ważne w czasie zbliżających się wakacji. Na naszym placu zabaw pojawiła się wspaniała Lodziarnia,
gdzie nasze panie kucharki „ sprzedawały” lody dzieciom – od wyboru do koloru.

Wszystko dla naszych milusińskich, bo jak mawiał Janusz Korczak „ Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”. I tego się trzymajmy.