Kolejną atrakcją zorganizowaną dla naszych pociech była wycieczka do Spółdzielni  Socjalnej „ Szklany Świat” w Krośnicach, która zajmuje się produkcją w tradycyjny sposób szklanych bombek. Zwiedzanie polegało  na zapoznaniu dzieci ze wszystkimi etapami produkcji:
I. Dmuchalnia – podczas specjalnego pokazu Pracownicy wydmuchując skomplikowane figury ze szkła, za pomocą ognia oraz ręcznego formowania ozdób szklanych pokazali naszym milusińskim jak powstają bombki.
II. Dział srebrzenia –tam dzieci zobaczyły jak szklane przezroczyste bombki zmieniają się w lśniące lusterka.
III. Dekoratornia i wzorcownia – na tym dziale zobaczyliśmy technikę malowania na szkle oraz kilka tysięcy wzorów umieszczonych
na ścianach. Bardzo miła pani pokazała naszym dzieciom najróżniejsze rodzaje bombek, a nasze pociechy mogły pochwalić się znajomością bajek i nie tylko.

Była to wspaniała wyprawa, która wprowadziła nas w przedsmak przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.