PIĄTEK  26.06.2020r.

Temat: Do zobaczenia po wakacjach!

Witajcie Kochani!
Dziś już ostatni dzień domowego przedszkola i edukacji na odległość 🙂

1.Na początek mam dla Was zagadkę

Kto mi powie, jaki to czas
Gdy przedszkole idzie w las
Mama z Tatą w piłkę grają
I wszyscy się opalają.
W tym magicznym czasie
Grzyby rosną w lesie
Woda ciepła w morzu
W górach też nie gorzej
Lubię taki czas
Mogę długo spać, kto mi powie
Jak ten czas się zowie?
(WAKACJE)

Brawo! Myślę, że każdy z Was rozwiązał zagadkę 🙂

2. Już jutro rozpoczynają się wakacje. Spójrzcie na obrazki. Powiedzcie, gdzie można wyjechać na wakacje?

3.Posłuchajcie, co Was czeka 😉

4.A teraz zapraszam do zabawy kulinarnej i przygotowania sałatki owocowej.

Wybierzcie się na wspólne zakupy z mamą albo tatą i kupcie owoce, te które najbardziej lubicie.
Po powrocie pamiętajcie! Najpierw dokładnie umyć ręce, umyć owoce i do dzieła!!!
Potrzebna będzie miska, deska do krojenia i plastikowy nóż. Pokrójcie owoce, wrzućcie do miski, wymieszajcie i…
Smacznego!

5. Przypomnijcie sobie zasady bezpiecznych wakacji

6. Zanim się pożegnamy mam dla Was mini quiz „Jestem bezpieczny”
TAK lub NIE (podniesienie kartonika z zielonym lub czerwonym światłem), na zadane pytania:

Czy należy posmarować skórę kremem z filtrem, przed wyjściem na słońce?
• Czy w lesie można palić ognisko?
• Czy biała flaga oznacza, że można się kąpać?
• Czy na plaży można zakopać śmieci?
Czy w górach można spacerować w klapkach?
• Czy w górach należy zawsze iść wyznaczonym szlakiem?
• Czy podczas jazdy na rowerze należy mieć kask?
Czy jeśli się zgubimy, możemy prosić o pomoc nieznajomego pana?
• Czy dzieci powinny mieć rękawki i koła ratunkowe?

Na dziś to już wszystko 😉 Pora się pożegnać 🙂

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzę słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.
Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i “ładujcie akumulatory”,
byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszego przedszkola 🙂

Pozdrawiam serdecznie  A. Mazurkiewicz 🙂 🙂 🙂

Zabawa ruchowa z elementem marszu – Wędrówka przed siebie.
Dziecko maszeruje w rytm muzyki. Na prze­rwę w grze staje i rozgląda się wokół, podziwiając okolice. Za każdym razem opowiada co chciałoby zobaczyć na letnich wycieczkach.

Zabawa matematyczna Porównaj, gdzie jest więcej.
Rodzic rozkłada na dywanie różną liczbę zabawek (np. 4 klocki i 5 samochodzików) Prosi, by dziecko pogrupowało je, oszacowało na oko, któ­rych jest więcej, i sprawdziło, układając je w pary. Zabawę powtarzamy z różną liczbą elementów. Starszakom dajemy więcej.

Zabawa ruchowa z elementem celowania – Kto  trafi do kosza?
Rodzic i dziecko celują piłką do kosza. Każdy ma 10 rzutów, a za każdy celny rzut otrzymuje 1 punkt. Kto zdobędzie więcej punktów, zdobywa nagrodę w rzutach do kosza, drugie miejsce – nagrodę pocieszenia. Zwracamy uwagę na technikę rzutu.

Zabawa bieżna Slalom między drzewami.
Rodzic pokazuje trasę biegu. Dziecko naśladuje ją – biegnie, omijając drzewa slalomem. Po pokonaniu trasy slalomu następuje chwila odpoczynku, polegająca na wciągnięciu powietrza nosem, a potem wypusz­czeniu ustami. Trasę slalomu można powtarzać kilka razy, wykonując ćwiczenia oddechowe.

Pamiętam o zdrowym odżywianiu. Poznaję i próbuję różne zdrowe produkty. Pamiętam o myciu ząbków po każdym posiłku i o częstym myciu rąk.

UDANYCH WAKACJI   – M. P.  🙂